Ekoloģija

EKOSIBELLA Esi EKO kopā ar mums Nevēlamies veicināt mūsu planētas piesārņošanu.

Vēlamies sniegt savu ieguldījumu mūsu planētas aizsardzībā pret iznīcināšanu.

Mēs apzināmies, cik daudz esam parādā dabai ap mums, tomēr saprotam arī to, ka cilvēku darbība bieži vien tai kaitē. Ekoloģija un ilgtspējīga attīstība ir vienīgais veids, kā izteikt savu pateicību.
ekologia
ekologia
Mūsu pakas

Mūsdienās pārdošanas īstenošana, jas balstās uz produktu nosūtīšanu, veido vienu no pulārākajiem iepirkšanās veidiem. Katru dienu no tiešsaistes veikaliem klientiem tiek nosūtītas miljoniem paku. Katra no tām nozīmē vienu iepakojumu, drošības pildījumu vai kaut vai līmlenti, kas ir nepieciešama, tās aizlīmēšanai. Varam tikai mēģināt iedomāties, kāds līmlentes daudzums tiek patērēts katru dienu, lai pasūtītāji varētu saņem savus sūtījumus. Secinājums ir tāds, ka neskatoties uz to, ka mūsu iecienītākais iepirkšanās veids ir ērtāks un vienkāršāks kā nekad iepriekš, tas rada milzīgu atkritumu daudzumu.

Cosibella veikalā esam vienojušies par to, ka nevēlamies, lai planētas piesārņojums palielinātos mūsu pārdošanas rezultātā. Uzskatām, ka tradicionālie sūtījumu sagatavošanas veidi ir ļoti kaitē videi, tāpēs esam ieviesuši vairākus videi draudzīgus risinājumus, lai mūsu pakas pēc iespējas lielākā mērā būtu piemērotas atkārtotai pārstrādei.

Ikviena sūtījuma pamatā ir kartona kārba. Iepakojumu, kuros nosūtām Jūsu pirkumus, izmērs vienmēr tiek pielāgots to iekšpusē esošo produktu izmēram, kas samazina Jūsu pasūtījumu aizsardzībai nepieciešamā drošības pildījuma daudzumu.

Nesatur burbuļplēvi
Piepildītas ar biodegradējamām iepakojuma granulām
Satur eko kartiņu ar informāciju par mūsu iepakojuma otrreizēju pārstrādi
Aizlīmētas ar papīra līmlenti
Izgatavotas no trīsslāņu kartona
Var kļūt par lielisku mājdzīvnieku guļvietu!

Pilnībā atteicāmies no mākslīgo izejvielu izmantošanas paku aizsargāšanai. Neatradīsi tajās nedz burbuļplēvi, nedz tik populārus piepūšamos folijas „spilventiņus”. Tā vietā nolēmām izmantot videi draudzīgu un pilnībā biodegradējamu pildmateriālu. Pasūtījumu pakām pievienotās iepakojuma granulas ir izgatavotas no augu izcelsmes produktiem. Tās ir pilnībā ir kompostējamas, tāpēc tās bez bažām var ievietot bioloģisko atkritumu konteinerā vai vienkārši... izšķīdināt ūdenī.

Folijas līmlenti aizvietojām ar pelēku papīra līmlenti ar kaučuka līmi, kuru kopā ar kartona kārbu var izmest papīra tvertnē. Kaučuka līme ir dabiskas izcelsmes, netoksisks materiāls, pateicoties kuram to ir iespējams nodot otrreizējai pārstrādei.

Internetveikali sūtījumam bieži vien pievieno reklāmas informāciju: avīzes ar akcijām vai dažādas kartītes, kas aicina veikt turpmākus pirkumus. Mūsu valsts mērogā šādas informācijas pievienošana sūtījumiem radītu vairākas papildu atkritumu tonnas. Šī iemesla dēļ katram pasūtījumam pievienojam tikai uz otrreizēji pārstrādātā papīra uzdrukātus pateicības vārdus. Uz kartītes atradīsi arī īsu informāciju par mūsu eko-iniciatīvām.

Paskaties, kā notiek Tavu pasūtījumu iesaiņošana
EKOSIBELLA
Apzināmies, ka pārmaiņas sākas ar mums un mūsu ikdienas izvēlēm. Mēs varam ieviest jaunus, videi draudzīgus ieradumus arī savās mājās. Sāc ar vienkāršākām lietām – nomaini vienreizlietojamos reklāmas maisiņus pret kokvilnas somu, aizgriez radiatora regulatoru dzīvokļa vēdināšanas laikā vai dodies dušā garas vannas peldes vietā. Nedaudz atkāpjoties no šīs temas, vēlamies palielīties, kādas darbības veicam, lai mūsu birojs un noliktava būtu pēc iespējas videi draudzīgāki.
Eko noliktava
Priekšgalā ierindojas šķirošanas process – rūpējamies par to, lai visi atkritumi nonāktu pareizajā vietā. Tavu pasūtījumu iesaiņojam bez plastmasas un nevajadzīgo iepakojumu izmantošanas, savukārt paka tiek piepildīta ar biodegradējumām iepakojuma granulām. Samazinām līdz minimumam arī papīta dvieļu izmantošanu, to vietā izmantojot kokvilnas dvieļus, kuri ir ne tikai higiēniski, bet arī vairākkārt lietojami.

Tāpat kā birojā, drukājam informāciju tikai uz otrreizēji pārstrādātā papīra. Noliktavas darbība nav iedomājama bez enerģijas patēriņa, kas parasti ir saistīts ar dabas resursu izmantošanu un palielina vides piesārņojumu. Lepojamies ar to, ka arī šajā gadījumā rīkojamies savādāk, rūpējoties par mātes dabas labklājību, noslēdzot līgumu par zaļās enerģijas, t. i., enerģijas no atjaunojamiem avotiem, izmantošanu.
EKO birojs jeb darbs no mājām
Pirmām kārtām, izmantojam tikai otrreizēji pārstrādātu papīru – ņemot vērā drukājamo dokumentu apjomu, tā ir liela pārmaiņa. Šādā veidā neveicinām mežu izciršanu, izmantojot jau esošo izejvielu. Vēl vienu risinājumu veido attālinātais darbs, kas ir lietderīgs gan mums, gan planētai.

Mums nav jāceļas agrāk, kā arī nepatērējam kaitīgās degvielas, kas lielā mērā ir atbildīgas par siltumnīcas efektu. Izmantojam arī no savādākiem materiāliem izveidotas videi draudzīgās pildspalvas un zīmuļus. Birojā organizējam arī dažādus tādu lietu, kā elektroatkritumu un plastmasas vāciņu vākšanas pasākumus. Ticam, ka jebkuram atkritumam var dot jaunu dzīvi, pārvēršot to jaunā produktā.
Sadarbība ar „Las Na Zawsze”
Cosibella uzņēmumā domājam ekoloģiski un darām visu, kas ir mūsu spēkos, lai atbalstītu dabu. Šī iemesla dēļ esam iesaistījušies „Las Na Zawsze” fonda attīsītībā – organizācijā, kura stāda jaunus un aizsargā jau nobriedušus mežus visas Polijas teritorijā.

Fonda dibinātāji pirmo mežu iestādīja par saviem līdzekļiem, jo vēlējās apgūt labākos dabas atbalstīšanas veidus.
Sadarbība ar „Plastic Bank”
Uzākām sadarbību ar „Plastic Bank“ – organizāciju, kas savāc plastmasu no pludmalēm, pirms tā nonāk ūdeņos.

Katrs mūsu veikalā iesniegtais pasūtījums nozīmē vienu pudeli, kas tiks savākta un nodota otrreizējai pārstrādei.
Sadarbība ar „UN Carbon Offset”
Cosibella nav tikai biznesa projekts. Ar savu darbību vēlamies pozitīvi ietekmēt mūsu planētas ekosistēmu. Tāpat kā jebkurš uzņēmums, arī mēs atstājam savu oglekļa pēdas nospiedumu, emitējot atmosfērā oglekļa dioksīdu.

Aktīvi strādājam pie tā, lai gala rezultātā mūsu ietekme uz vidi būtu pēc iespējas mazāka.
Uzzini vairāk par EKO zīmoliem!

Zinām, cik svarīgi ir rūpēties par apkārtējo vidi, tāpēc atbalstām zīmolus, kuri izvēlas ieviest ekoloģiskās pārmaiņas. Dažkārt tie ir milzīgi soļi, kas pilnībā maina uzņēmuma darbību, tomēr citreiz tās ir nelielas pārmaiņas, kas nosaka jaunu virzienu. Neatkarīgi no to lieluma, ticam ka pārmaiņas ir labas. Veidojām „SkinTra” zīmolu no pamatiem un darījām visu, lai nodrošinātu to, ka mūsu produkti ir ne tikai iedarbīgi, bet arī videi draudzīgi. Zīmoli, kurus drīzumā apzīmēsim ar zaļo lapiņu, ir tikpat videi draudzīgi, lai gan veiktās darbības nav tādas pašas.

Ko ņēmām vērā?
Mēs vēlējāmies izcelt zīmolus, kuri rūpējas par vidi dažādās jomās. Viens vienīgs veids, kā aizsargāt dabu, nepastāv, tāpēc mūsu kritēriji nav balstīti uz stingru shēmu. Jau pavisam drīz zaļā lapiņa apzīmēs videi draudzīgus produktus, proti, tādus, kuru ražošanai ir pēc iespējas mazāka ietekme uz vides stāvokli. Tie ir izstrādājumi, kuru iepakojums tika izveidots no otrreizēji pārstrādātiem materiāliem vai ir pārstrādājams, kā arī tādi produkti, kas nesatur nevajadzīgu iepakojumu. Daudzi no izceltajiem zīmoliem atbalsta fondus, kuri darbojas vides stāvokļa kvalitātes uzlabošanā, kā arī rīko akcijas, kuru mērķis ir samazināt produktu nelietderīgas izmantošanas apjomu. Vēl vienu faktoru, kurš tika ņemts vērā zīmolu izvēlē, veidoja produktu sastāvs. Mūsu mērķis ir popularizēt dabīgas sastāvdaļas, kurām piemīt vērtīgas īpašības ikdienas kopšanai. Meklē zaļo lapiņu pie produktiem un izvēlies kosmētikas līdzekļus apzināti – pateicoties Tev un Tavai izvēlei, arvien vairāk zīmolu izvēlas ražot kosmētiku, nekaitējot mātei dabai.

Arī mūsu pašu zīmoli ir radīti ar domu par ekoloģiju
SkinTra - Skin Transformation
Mūsu pirmais zīmols sejas un ķermeņa kopšanai! Tā mērķis ir uzlabot ādas izskatu un stāvokli kosmētikas procedūru līmenī mājas apstākļos.

Un kā ir ar ekoloģiju? Šis punkts ieņēma nozīmīgu vietu „SkinTra” projektā. Tam bija jābūt ekoloģiskam, un tas tāds arī ir. Brūnā stikla iepakojums ne tikai nodrošina kosmētikas līdzekļu aizsardzību pret UV starojumu, bet ir piemērots arī otrreizējai pārstrādei. Tukšo iepakojumu iemet zaļajā konteinerā – drīz vien tas atkal nonāks apritē.

Arī papīra etiķetes, neskatoties uz to, ka tās jau tika otreizēji pārstrādātās, ir iespējams pakļaut pārstrādei atkārtoti. Mēs apzināmies to, ka mazāk nozīmē vairāk, tāpēc „SkinTra” kosmētika nesatur papildu iepakojumus, savukārt produktu sastāvu, kā arī visu informāciju par to vari izlasīt uz etiķetes, kas ir uzdrukāta uz videi draudzīga papīra.

Pateicoties tam, mēs neveidojam jaunus, nevajadzīgus iepakojumus, kas spēlē nozīmīgu lomu dabas izejvielu patēriņa samazināšanā. Katrs „SkinTra” zīmola ražotais produkts ir vienāds ar 0,5 m² meža, kas ir iestādīts sadarbībā ar fondu „Las Na Zawsze”. Neatkarīgi no tā, vai tas tiks pārdots, izmantots reklāmas nolūkos vai vinnēts konkursā. Iegādājoties „SkinTra” produktus, Tu stādi mežus kopā ar mums – pateicoties Tev jau esam iestādījuši 2,5 hektārus meža!
VAIRĀK
HairTry – rūpēs par Taviem matiem
Tāpat kā „SkinTra” gadījumā, arī mūsu „HairTry” matu kopšanai paredzētajam zīmolam, ir jābūt ekoloģiskam un jādarbojas ar domām par apkārtējo vidu.

Mēs atbalstām „Ocean Waste Plastic” iniciatīvu, kas līdzsvaro apritē nonākušo plastmasu jūru un okeānu attīrīšanas rwzultātā. Katra pudele ir no upēm, jūrām un okeāniem izķerta plastmasa. „HairTry” sadarbojas ar „ReSea Project”, kas uzlabo ūdeņu stāvokli un atbalsta vietējo sabiedrību. Plastmasa nonāk atkārtotā pārstrādē, tāpēc to var no jauna izmantot nākamo iepakojumu ražošanā.

Mēs xniedzam atbalstu arī „SeedBalls Kenya Foundation”. Katrs izstrādājums nodrošina 20 bumbiņas ar vairāku veidu sēklām, kas ir paredzētas Kenijas un Austrumāfrikas valstu mežu iestādīšanai. Pateicoties sadarbībai ar „SeedBalls Kenya”, mēs atbalstām reģionu cīņā pret mežu izciršanu.
VAIRĀK
Ko vari darīt pie mums, lai būtu vairāk EKO?
EKO kosmētika
Izvēlies ekoloģisko zīmolu kosmētiku
Apzinātība
Iepērcies apzināti, pateicoties kam, sūtījuma atgriešana un ar to saistītā CO2 emisija nebūs nepieciešama!
Atkārtota izmantošana
Ja tomēr rodas nepieciešamība atgriezt sūtījumu, izmanto tam šim nolūkam to pašu kartonu iepakojumu
Izsniedzām jau 825916 paku bez plastmasas
Neitralizējām jau 3823 tonnas ogļu
Kāds būs mūsu nākamais mērķis?
pixel